BMW 118
Esittely BMW 118, vm. 2008, Manuaali
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoitus alk. 69€/kk
Rahoituspäätös myös etänä.
2024 (235tkm) kohdalla vaihdettu jakoketju ja kytkinremontti tehty.
Huoltokirja
Suomi-auto
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Kahdet renkaat
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
DSC ajovakaudenhallintajärjestelmä
Comfort entry-toiminto
Etuistuimien korkeudensäätö
Kääntyvät takapenkit 60:40
Lämmitettävät etuistuimet
Ajotietokone
Sähkötoimiset etuikkunat mukavuustoiminnolla
Takalasinpyyhin jaksokytkimellä
Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
Pääturvatyynyt
Sivuturvatyynyt
Brake Energy Regeneration toiminto
Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
Sähkötoimiset ikkunat mukavuustoiminnolla
Automaattinen Start/Stop toiminto
Check Control
Moottoriöljyntason tunnistin
Personal Profile
Start-/stop-näppäin
AUX-In liitäntä
Radio BMW Business CD
Ilmastointi
Ulkoinen antenni
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2008 |
| Mittarilukema | 247000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Takaveto |
| Teho | 105 kW |
| Huippunopeus | 210 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 9 s |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 4.5 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 5.4 l/100km |
| Maantiekulutus | 4 l/100km |
| Co2-päästöt | 119 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 2/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1200 kg |
| Vetokyky jarruitta | 690 kg |
| Kokonaismassa | 1820 kg |
| Omamassa | 1385 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Muu |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | CGZ-181 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!