Kia Rio
Esittely Kia Rio, vm. 2017, Manuaali
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoitus alk. 69€/kk
Rahoituspäätös myös etänä.
LISÄTURVA
Saatavilla tähänkin autoon.
Täydellinen merkkiliikkeen huoltokirja, Suomi-auto, Lohkolämmitin ja sisäpistoke, ESC-ajonvakautusjärjestelmä, 60/40-suhteessa taittuva takaistuin, Isofix-kiinnikkeet takaistuimella (2 kpl), Kuljettajan istuimen korkeudensäätö, Lehtitasku etumatkustajan istuimen selkänojassa, Lämmitettävät etuistuimet, Niskatukien etäisyyssäätö, Säädettävät niskatuet edessä ja takana, Sähkötoimiset etuikkunat, Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt, Sivuikkunoiden turvaverhot, Sivuturvatyynyt edessä, HAC-mäkilähtöavustin, Lukkiutumattomat ABS-jarrut elektronisella jarruvoimanjaolla, Kaukosäätöinen keskuslukitus, 3, 5" LCD-näytöllä varustettu mittaristo, Lämmitettävä ohjauspyörä, Bluetooth hands-free, Audiojärjestelmä 4 kaiuttimella, Audiosäätimet ohjauspyörässä, AUX/USB-liitin keskikonsolissa, Radio/MP3-soitin, 12V virtapistoke edessä, Aurinkolasikotelo edessä, Mukipidike edessä (2 kpl), Pullonpidike edessa ja takana (4 kpl), Valaistut peilit kuljettajalle ja etumatkustajalle aurinkosuojissa, Matkustajan etuturvatyynyn poiskytkentä
Auton varusteet
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2017 |
| Mittarilukema | 143000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 62 kW |
| Huippunopeus | 173 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 13 s |
| Iskutilavuus | 1.2 cm3 |
| Keskikulutus | 4.7 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 5.9 l/100km |
| Maantiekulutus | 4 l/100km |
| Co2-päästöt | 106 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 4/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 910 kg |
| Vetokyky jarruitta | 450 kg |
| Kokonaismassa | 1560 kg |
| Omamassa | 1140 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Hopea |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | NKV-632 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!