Land Rover Range Rover Evoque
Esittely Land Rover Range Rover Evoque, vm. 2015, Automaatti
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoitus alk. 69€/kk
Rahoituspäätös myös etänä.
LISÄTURVA
Saatavilla tähänkin autoon.
Jakohihna vaihdettu 163tkm/2024 kohdalla.
Huoltokirja
Suomi-auto
Webasto kaukosäädöllä
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Kahdet renkaat
Jatkuva älykäs neliveto
Progressiivinen tehon annostus alamäessä
Bi-Xenon-ajovalot
Pysäköintietäisyyden ilmaisin PDC takana
Ajovakaudenhallintajärjestelmä DSC
Terrain Response -järjestelmä
Automaattinen ilmastointi
Automaattinen ilmastointi
Alastaitettava takaistuimen selkänoja 60/40 jaolla
Etuistuinten 6 x 4 manuaaliset säädöt
Istuinten puolinahkaverhoilu
Vakionopeudensäädin
Ajotietokone
Lämmitetyt tuulilasin pesusuuttimet
Sadetunnistin
Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
Etu- ja sivuturvatyynyt
Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
Ikkunaturvaverhot
Kuljettajan polviturvatyyny
ABS-jarrut, elektroninen jarruvoiman säätö EBD, hätäjarrutustehostin EBA
Sähkötoiminen pysäköintijarru
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Ohjauspyörän etäisyyden ja korkeudensäätö
Alamäkihidastin HDC ja progressiivinen jarrujen vapautus GRC
Automaattinen mäkilähtöavustin
Kierrähtämissuojajärjestelmä RSC
Käynnistys ja sammutus start/stop -napista
Perävaunun vakautusjärjestelmä (Trailer Stability Assist TSA)
Äänentoistojärjestelmä Meridian
Isofix-valmius
Aux liitäntä
Etukyynärnoja keskikonsolissa
Valaistut peilit häikäisysuojissa
Audiojärjestelmä radio-CD/MP3, 8 kaiutinta, 80W
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2015 |
| Mittarilukema | 189000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 110 kW |
| Huippunopeus | 182 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 10 s |
| Iskutilavuus | 2.2 cm3 |
| Keskikulutus | 6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 7.2 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.3 l/100km |
| Co2-päästöt | 159 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 1/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1800 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2350 kg |
| Omamassa | 1840 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | ENC-546 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!