Mercedes-Benz E
Esittely Mercedes-Benz E, vm. 2018, Automaatti
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoituspäätös myös etänä.
LISÄTURVA
Saatavilla tähänkin autoon.
1 omistaja
Täydellinen huoltokirja
Huippusiisti
Suomi-auto
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Kahdet renkaat
Vaihteisto: 9-vaihteinen automaattivaihteisto, Direct Select -valitsinvipu ja ohjauspyörän vaihdevivut
357 Garmin Map Pilot -navigointijärjestelmä
Aktiivinen pysäköintiavustin, sis. Parkpilot-pysäköintitutkat edessä ja takana
Peruutuskamera
ESP-ajovakauden hallintajärjestelmä
Thermatic-ilmastointiautomatiikka, 2-vyöhykkeinen
Sähkötoiminen takaluukku
Agility Control -alusta, selektiivinen iskunvaimennus
ECO Start-Stop-toiminto
SCR -suurempi AdBlue -säiliö (25 l)
Etuistuinten osittainen sähkösäätö (istuimen korkeus ja selkänojan kaltevuus)
Isofix-lastenistuinkiinnikkeet takaistuimella
Käännettävä takaselkänoja 40:20:40
Tempomat-vakionopeussäädin ja säädettävä Speedtronic-nopeusrajoitin
Ajotietokone ja 7-tuumainen värillinen monitoiminäyttö mittaristossa
Huoltonäyttö Assyst Plus
Lasinpyyhkimien kertapyyhkäisytoiminto
Sadetunnistin
Vihreäsävyiset lasit
Automaattinen etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
Turvatyynyt
Adaptiiviset jarrut
Aktiivinen jarrutusavustin
Seisontajarrun varoitussummeri
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Sähkötoimiset lasinnostimet (4 kpl)
Vakionopeudensäädin
Antenni integroitu takalasiin
Garmin Map Pilot -valmius
Kommunikaatiomoduuli (3G) Mercedes me connect -palvelujen käyttöön
Live Traffic Information-valmius
Mercedes-Benz Link esivalmius
Yleispuhelinpaketti, valmius Bluetooth-moduleille ja puhelinmallikohtaiselle pidikkeelle, sisältää handsfree-toiminnon ja kattoantennin.
Radio-ohjattu keskuslukitus, elektroninen virta-avain
Hansikaslokero, ilmastoitu, valaistu
Häikäisysuojat, sivulle käännettävät
Kyynärnoja edessä, valaistu säilytyslokero, kyynärnoja takana, mukinpidikkeet
Säilytyslokero keskikonsolissa, kääntyvä kansi
Ulkolämpömittari
Ovenrajoitin portaittain lukittuva
Keyless-Go -paketti
VARUSTELISTAUS:
https://www.mbdecoder.com/decode/WDD2130051A486206
Auton varusteet
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Sedan |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2018 |
| Mittarilukema | 49000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 143 kW |
| Huippunopeus | 239 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 8 s |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 4.6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 5 l/100km |
| Maantiekulutus | 4.2 l/100km |
| Co2-päästöt | 120 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 5/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 2100 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2375 kg |
| Omamassa | 1735 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | SOH-782 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!