Nissan Qashqai
Esittely Nissan Qashqai, vm. 2012, Manuaali
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoitus alk. 69€/kk
Rahoituspäätös myös etänä.
LISÄTURVA
Saatavilla tähänkin autoon.
Täydellinen huoltokirja
Suomi-auto
Vetokoukku
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Kahdet renkaat
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Peruutustutka
ESP-ajovakaudenhallintajärjestelmä
Kaksivyöhykkeinen automaatti-ilmastointi
Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
Kuljettajan istuimessa säädettävä ristiselän tuki
Kyynärnoja takaistuimessa (2 mukitelinettä)
Lämmitetyt etuistuimet
Suhteessa 60/40 taittuva takaselkänoja
Vakionopeuden säätönäppäimet ohjauspyörässä
Vakionopeudensäädin ja ylinopeusrajoitin
Ajotietokone
Digitaalinen matkamittari ja osamatkamittari
Ajonopeuden mukaan säätyvä tihkutoiminto etupyyhkijöissä
Automaattiset tuulilasinpyyhkijät
Peruutettaessa automaattisesti käynnistyvä takalasinpyyhin
Sähkötoimiset lasinnostimet edessä ja takana
Kuljettajan ja etumatkustajan sivuturvatyynyt
ABS lukkiutumattomat jarrut
Kannelliset ehostuspeilit häikäisysuojissa
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Vakionopeudensäädin
Digitaalinen kello ja ulkolämpötilamittari
IMS kit , Renkaantäyttöpakkaus
Bluetooth® hands-free
MP3-yhteensopiva CD-soitin
Isofix-valmius
Audiotoisto Bluetoothin kautta
Liitin MP3 soittimelle
USB- ja iPod-liitännät
Äänentoiston näppäimet ohjauspyörässä
12 voltin ulosotto kojelaudassa
Aurinkolasikotelo hansikaslokerossa
Jäähdytettävä hansikaslokero
Liukuva kyynärnoja keskikonsolissa
Mukitelineet edessä
Mukitelineet takana
Säilytystaskut etuistuinten selkänojissa
Radio/CD soitin ja 6-kaiutinta
Auton varusteet
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2012 |
| Mittarilukema | 243000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 96 kW |
| Huippunopeus | 190 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 11 s |
| Iskutilavuus | 1.6 cm3 |
| Keskikulutus | 5.1 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 6.1 l/100km |
| Maantiekulutus | 4.6 l/100km |
| Co2-päästöt | 135 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 4/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1400 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2100 kg |
| Omamassa | 1649 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | XMK-967 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!