Saab 9-3
Esittely Saab 9-3, vm. 2008, Manuaali
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoitus alk. 69€/kk
Rahoituspäätös myös etänä
Siisti huollettu auto. Jakoketju vaihdettu 2025.
Juuri huollettu,Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa,Sähköinen ajonvakautusohjelma (ESP),Luistonestojärjestelmä (TCS),Automaattinen ilmastointilaite (ACC) (sis. viilennetyn hansikaslokeron ja erillisen lämmönsäädön kuljettajalle ja matkustajalle),Altaliukumissuojat etu- ja takaistuimissa,Keskikyynärnoja/suksiluukku takaistuimessa,Lämmitettävät etuistuimet,Monipuolisesti käsin säädettävät kuljettajan ja etumatkustajan istuimet,Takaistuin jaettu (60/40) ja taittuva,Saab Information Display (SID)-näyttö, jossa ulkolämpötilan mittari, polttoaineen kulutus, jne.,Lämpösäteilyä vähentävät sävylasit,Kuljettajan/matkustajan turvatyynyt edessä, kaksivaiheiset,Sivuturvatyynyt edessä,Turvatyynyverhot,Hätäjarrutustehostin (EBA),Kaarrejarrutuksen hallinta (CBC),Sähköinen jarrutusvoiman jako (EBD),Kaukosäätöinen keskuslukitus,Sähkökäyttöiset lasinnostimet edessä ja takana,Pituus- ja korkeussuunnassa säädettävä ohjauspyörä,Audiolaitteen säätönapit ratissa,Takaikkunaan integroitu radioantenni,12V pistoke kojelaudassa,Häikäisysuojat,Kuorman siirtymissuoja takaistuimen selkänojassa,Kuormausaukko takaistuimen kyynärnojassa,Night Panel -toiminto,SmartSlot-säilytysjärjestelmä keskikonsolissa,Säilytystila keskikonsolissa ja etu- ja takaovissa,Saab Audio, CD-soitin ja äänentoistojärjestelmä Premium 70, 4 kaiutinta,Metallinhohtoväri
Auton varusteet
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Sedan |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2008 |
| Mittarilukema | 166000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 110 kW |
| Huippunopeus | 210 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 10 s |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 7.5 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 10.5 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.7 l/100km |
| Co2-päästöt | 178 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 12/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 745 kg |
| Kokonaismassa | 1960 kg |
| Omamassa | 1510 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | CPO-592 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!