Toyota Auris
Esittely Toyota Auris, vm. 2010, Automaatti
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoitus alk. 69€/kk
Rahoituspäätös myös etänä.
LISÄTURVA
Saatavilla tähänkin autoon.
Täydellinen merkkiliikkeen huoltokirja
Suomi-auto
Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa
Kahdet renkaat
Lohkolämmitin ja sisäpistoke
Peruutuskamera
VSC + TRC
Automaattinen ilmastointi
ISOFIX-kiinnityspisteet
Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
Pääntuet takana
Takaistuin: jaettu suhteessa 60:40
Vakionopeudensäädin
Optitron-mittaristo
Sade- ja hämärätunnistin
Sähkötoimiset etu- ja takaikkunat
Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
Ikkunaturvatyynyt
Kuljettajan ja etumatkustajan sivuturvatyynyt
Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
Kuljettajan polviturvatyyny
ABS + EBD
BA-hätäjarrutehostin
Mäkilähtöavustin (HAC)
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Audio-sisääntuloliitäntä
Bluetooth handsfree
USB-liitäntä
Isofix-valmius
Audiojärjestelmän säätimet ohjauspyörässä
Monitoiminäyttö
Automaattisesti tummentuva taustapeili
Kaksiosainen hansikaslokero
Kannellinen keskikonsoli
Mukitelineet
Säilytyslokero katossa
Takaistuimen kyynärnojat
Radio/CD/MP3 6 kaiutinta
Auton varusteet
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2010 |
| Mittarilukema | 218000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 73 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 11 s |
| Iskutilavuus | 1.8 cm3 |
| Keskikulutus | 4 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 4 l/100km |
| Maantiekulutus | 4 l/100km |
| Co2-päästöt | 93 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 12/2025 |
| Vetokyky jarruilla | kg |
| Vetokyky jarruitta | kg |
| Kokonaismassa | 1805 kg |
| Omamassa | 1455 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | VVR-916 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!