Toyota Avensis
Esittely Toyota Avensis, vm. 2010, Automaatti
RAHOITUS
Jopa ilman käsirahaa.
Rahoitus alk. 69€/kk
Rahoituspäätös myös etänä.
LISÄTURVA
Saatavilla tähänkin autoon.
Auto täysin ajokuntoinen. Tuprautaa välillä vaalea pakokaasua. Tutkittu korjaamolla ja todettu että suuttimissa vikaa
Juuri katsastettu,Suomi-auto,Webasto kaukosäädöllä.,Aluvanteet kesä-ja talvirenkaissa,Lohkolämmitin ja sisäpistoke,Nahkaverhoilu,Bi-Xenon kaasupurkausajovalot, AFS-kaarrevalojärjestelmällä,å Peruutustutka korinvärisillä sensoreilla ja poiskytkennällä,VSC+ -ajonvakautus,TRC-luistonesto,Automaattinen ilmastointi,Etuistuinten sähkösäätö,Kuljettajan istuimen korkeudensäätö,Kuljettajan ristiseläntuen sähkösäätö,Kyynärnoja edessä,Kyynärnoja takana,Lehtitaskut etuistuinten selkänojissa,Lämmitettävät etuistuimet,Pääntuet edessä: pysty- ja kallistuksensäätö,Pääntuet kaikilla paikoilla,Yhdellä liikkeellä taittuvat takaistuimet, jaettu 60/40 suhteessa,Vakionopeudensäädin,Monitoiminäyttö: keski- ja hetkellinen kulutus, toimintasäde, keskinopeus,Optitron-mittaristo,Sähkötoimiset etuikkunat,Sähkötoimiset takaikkunat,Ikkunaturvatyynyt edessä ja takana,Kuljettajan ja etumatkustajan kaksivaiheiset etuturvatyynyt,Kuljettajan ja etumatkustajan sivuturvatyynyt,Kuljettajan polviturvatyyny,ABS + EBD,BA-hätäjarrutehostin,Sähkötoimisesti säädettävä ohjauspyörä,Mittarivalojen kirkkauden säätö,Kaukosäätöinen keskuslukitus,CD/Radio + 11 kaiutinta Premium Sound + kuuden CD:n vaihtaja + Bluetooth Handsfree
Auton varusteet
- Huoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLohkolämmitin / MoottorilämmitinLukkiutumattomat jarrut (ABS)NahkaverhoiluPenkinlämmittimetPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinSadetunnistinSisätilanpistokeTurvatyynytVakionopeudensäädin: PerinteinenVetokoukkuXenon-ajovalot
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Sedan |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2010 |
| Mittarilukema | 207000 km |
| Vaihteisto | |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 110 kW |
| Huippunopeus | 205 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 10 s |
| Iskutilavuus | 2.2 cm3 |
| Keskikulutus | 6.4 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 8.2 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.3 l/100km |
| Co2-päästöt | 169 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | / |
| Edellinen katsastus | 11/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 500 kg |
| Kokonaismassa | 2140 kg |
| Omamassa | 1605 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Pituus | mm |
| Korkeus | mm |
| Leveys | mm |
| Rekisteritunnus | NHT-472 |
Rahoitusesimerkki
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Yhteystiedot
Ma–Pe 10–18
La 10-15
Meiltä voit hankkia auton kätevästi ja turvallisesti rahoituksella ja maksaa autoasi kuukausittain, ainoana vakuutena ostamasi auto. Toimintamme perustuu pieniin kuluihin - näin voimme tarjota Sinulle autot sopivan edulliseen hintaan. Tervetuloa hyville kaupoille Kartanon Autoon Sulantielle!